Ayrancı HalıYıkama

Ayranci Halı Yıkama
Halı yıkama firması bünyesinde temizlenmesi gereken çeşitli türdeki dokuları sağlıklı hale getiriyoruz.  Makineli tesisimize her zaman başvuru yapabilirsiniz.
Halı Hijyeni Ve Sağlık Açısından Önemi
Halı kullanımı genellikle dekorasyon ve temiz bir ortam için kullanılır.  Bu kullanımın olması özellikle salgının yaygın olduğu ve her yeri etkilediği dönemde soruna neden olabilir. Var olan bir sorunu tetikleyici şekilde devamlı yinelenen hastalıklara kapılabilirsiniz.  Halı yapılarındaki derin kısımlarda oluşan dip kirleri, tozu göstermeyen şekilde varlığını sürdürür. Bu diplerdeki kirler, aslında bakteri için de zemin anlamına gelir. Sadece toz miktarı değil aynı zamanda farklı mayt adı verilen mikroskobik canlıları da bu halı diplerinde bulabilirsiniz.   Halıların yapısında derinlemesine temizlik yapılması için sağlık bakımından detaylar düşünülmelidir. Çünkü halı hijyeni nefes alınan ortamda astım hastaları, göğüs sıkıntıları çeken kişilerde, küçük çocuk olan yerlerde ek öneme sahiptir. Kullandığınız halılarınızı bu nedenle düzenli temizletmelisiniz.  
Halı Lekelerini Hızlı Yok Etmek
Halı lekesi çıkarma işlemi ne tür leke olduğuna göre değişmektedir.  Lekeler sıvı ve hızlıca derine inen türdense bu durumda öncelikle kuru bir bezle almalı ve ardından deterjanla o bölgeyi temizlemelisiniz. Temizleyeceğiniz bölge için derine inmeden hemen işlem yapılması gerekir. Çünkü derine indikçe leke daha uzun süre kalıcı hale gelebilir ve çıkması da zor hale gelir. Halı lekelerinde ilk müdahaleler son derece önemlidir.  Leke yapılarında kan lekesi, kalem lekesi, meyve suyu lekeleri, çay, kahve içecek lekeleri gibi lekeleri türlerine göre gidermeye çalışabilirsiniz. Yağ lekeleri, en zor lekelerden biridir. Derine işlemesi yanında çıkarması madde özelliğinden dolayı son derece zordur. Halı lekelerinin zorlukları ve yıkanma dönemlerinin gelmiş olması durumlarına göre temizlik süreçleri başlayabilir.
Halı Yıkama Makinesi Zararlı Mı?
Halı yıkama makinesi fabrikalarımız üzerinde yer alan mekanizmaları ifade eder. Bu makineleri sertifikalı olarak, kullanım izni ile ilgili kurumlara başvuru yaparak almaktayız. Bu başvurularla beraber halı temizliği kuralına uygun ve sistemli biçimde sonlandırılmaktadır.  Halı yıkama makinesinde birçok delikten çok sayıda su aynı anda çıkar ve özel derinlemesine temizlik yapan bir fırça sistemi harekete geçer. Sistemin çalışması esnasında deterjan seçimi,   en önemli kısımlardan biridir. Yani halı yıkama malzemesinin içeriğini oluşturan tüm ayrıntıları sizlere zaten zemin olarak sunmaktayız. Makineli yıkama işlemleri için zararlı olabilecek durumları ortadan kaldırıyoruz. Çünkü makine işlemlerinde derinlemesine ve yoğun bir temizleme işlemi gerçekleşir. Halı yıkama hizmetlerimizin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için zaten gereken önlemleri almaktayız.
Hangi durumlarda ayrancı halı yıkama makinesi zararlı konusuna gelince, çok sık temizletme firmamıza veya başka yerlere vermemelisiniz. Bu temizleme hizmetlerinin sık olması halınızın ömrünü kısaltmaktadır. Çünkü makine tek seferde çok güçlü bir işlem yaparak halınızın yapısını yenileyecek kadar iyi sonuç verir. Fakat senede bir kere ya da 6 ayda bir olmak üzere 2 sefer yıkama yaptırmalısınız. Renk solmalarını engellemek için bunu yapabilirsiniz.
Hali Yıkama Fiyatları
Halıların yıkanırken birçok kritere göre fiyatları belirlenmektedir. Öncelikle halınızın türüne bakılır. Halı türlerine göre değerlendirme metre kare ile hesaplanmaktadır. Bu hesaplamaya göre halı sayısı ve toplam büyüklük doğrultusunda çözümler belirlenmektedir. Halı yıkama hizmetleri için firmamıza önceden başvuru yapabilir ve hali yıkama fiyatları bilgisi alabilirsiniz. Halı temizleme hizmetleri için antika halı modellerinde daha farklı bir temizleme sistemi gerçekleşmektedir. Bu nedenle de makine dışı vakumlama yöntemi ile toz alarak hijyen sağlanmaktadır. Firmamızı hizmetler ve diğer merak ettiğiniz detaylarda arayabilirsiniz.
 
 
 
Ayrancı Halı Yıkama Facebook SayfasıAyrancı Halı Yıkama Twitter SayfasıAyrancı Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK